Cambridge Sertifika Töreni

İMİ Öğrencilerine Cambridge Sertifikası

2015-2016 Akademik Dönem içinde uluslararası geçerliği olan Cambridge English Sınavlarında Türkiye ortalamasının üzerinde başarıyı  yakalayan İMİ Okulları öğrencileri, düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar. 

Sınavları uygulayan Britishside yetkilisi Dilek Cansızoğlu İMİ Okulları’nın kuruluşunun ilk yılında öğrencilerini Cambridge  sınavlarına yönlendirmesinin çok özel bir örnek olduğunu vurguladı  ve  ilk yıl olmasına karşın, Starters,  Movers ,  KET sınavlarına katılan öğrencilerin yüzde 100 başarıyı yakaladıklarını açıkladı. Törene katılan velilere uluslararası yabancı dil sınavları ve geçerli sertifikalarla ilgili bilgi veren Cansızoğlu, İMİ Okulları Kurucu Temsilcisi Gülay Karan Çığ’a da öğrencilerin yüksek düzey İngilizce eğitimi ve sınavlardaki başarıları nedeniyle plaket ve teşekkür belgesi sundu.

Her yıl 130 ülkede yaklaşık 5 milyon öğrencinin girdiği sınavlar sonucunda verilen  Cambridge English sertifikası dünyanın hemen her ülkesinde İngilizce bilme düzeyinin uluslararası belgesi olarak kabul görüyor. 

İMİ Okulları 2017’de Cambridge Sınavlarının Ev Sahibi

İMİ Okulları, 2017 yılı Cambridge İngilizce seviye belirleme bölge sınavlarına Milas'ta ev sahipliği yapacak. Önceki yıl Bodrum'da yapılan sınavlar önümüzdeki yıl  Milas'ta gerçekleşecek. Sınavlara bölgedeki tüm okulların öğrencileri isterlerse katılabiliyor. Yola, "büyük merkezlerdeki köklü okulların eğitim düzey ve olanakları neyse Milas'ta da en az onu sağlamayı hedefliyoruz" söylemiyle çıkan İMİ Okulları, attığı bu ilk adımla “sürekli sınav merkezi” olmayı planlıyor. Çevre ilçelerden gelecek öğrencilere ev sahipliği yapacak Milas'ın eğitim öğretim alanındaki kalitesine ve prestijine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

                             
Toder
Türkiye Özel Okullar Derneği
Özdebir
Özder
Cambbridge
© Copyright 2016 | İMİ Koleji | Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım Mavipiksel