Çevremi Tanıyorum, Kendimi Tanıyorum.

 


Proje hakkında

Gençlerin doğa kâşifi olmasını sağlayacak çalışmalara katılmasını teşvik edecek etkinlikler yapıyoruz. Bu etkinlikleri yaparken fotoğraf çekimi, internetten araştırma, web 2.0 araçlarının kullanılması gibi araçların kullanılması sağlanacaktır. Ekosistemde bulunan bitkilerin isimlerini ve sağlık açısından önemini öğreneceklerdir.

HEDEFLER

Doğa Kâşifi olmanın farkına varır. Fotoğraf çekme teknikleri hakkında bilgi edinir. Bitkilerin sağlık açısından önemini değeri kavrar. Web 2.0 araçları ile nasıl çalışılacağını öğrenir. Android uygulamalar ile bitki tanıma tekniklerini öğrenir. İnternet araştırma teknikleri hakkında çalışmalar yapar. Bitki toplama teknikleri ve sunumu hakkında bilgiler öğrenir. Çalışmalar sırasında bilimsel yöntemler nasıl kullanılır hakkında bilgi sahibi olur. Mevsim farklılıklarından doğan bitki çeşitliliğinin farkına varır. Android uygulamayı kullanarak çevresindeki biyolojik çeşitliliği keşfeder.

ÇALIŞMA SÜRECI

Ekosistemde yer alan bitki türlerinin isimlerini, Latince adlarını ve sağlık açısından önemini araştırmak üzere 10 ile 30 arasında oluşturulacak öğrenci grubu ve lider öğretmen tarafından başlanacak Herbaryum teknikleri fotoğraf çekme teknikleri web 2.0 araçlarının kullanılması hakkında bilgiler verilecek. Mart, Nisan ve Mayıs aylarında çalışmalar yürütülecek. Mayıs ayının sonunda elde edilen bilgiler Herbaryum hazırlanarak sunulacak. Çalışmalar sırasında çekilen resimler fotoğraf sergisi hazırlanacak. Yapılan her çalışma okul köşesi hazırlanarak sunulacak. Çalışmalar hakkında sunumlar hazırlanacak. Ayrıca çalışmalar kitapçık haline getirilerek okul gazetesi haline dönüştürülecek.

 

BEKLENEN SONUÇLAR

Ekosistem hakkında yeni bilgiler öğrenilecek. Bitkilerin hayatımızdaki önemini kavrayacaklar. Bilimsel yöntem basamakları hakkında bilgi sahibi olacaklar. Fotoğraf çekme teknikleri hakkında bilgi sahibi olacaklar. İlaç sektörü farmakoloji hakkında bilgi sahibi olacaklar. Web 2.0 araçları kullanarak sunum teknikleri e-dergi, sunum hazırlama gibi yetkinlikler kazanacaklar. Ekip çalışmasını öğrenecekler. Çevrenin farkına varır. Bitkilerin hastalıklar ve sağlık açısından önemini kavrar.

Toder
Türkiye Özel Okullar Derneği
Özdebir
Özder
Cambbridge
© Copyright 2016 | İMİ Koleji | Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım Mavipiksel